• 13 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 7009

[ZDJĘCIA] Złoci kajakarze MKS Czechowice-Dziedzice

9 medali (4 złote, 3 srebrne i 2 brązowe) wywalczyli czechowiccy kajakarze podczas XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży i Mistrzostw Polski juniorów rozgrywanych w Bydgoszczy w dniach 9-11 sierpnia.

Złoci kajakarze MKS Czechowice-Dziedzice - 9-11.08.2019 · fot. MKS Czechowice-Dziedzice

W punktacji drużynowej OOM MKS Czechowice-Dziedzice uplasował się na wysokim 5. miejscu (na 51 klubów), czym potwierdził przynależność do czołówki krajowej. W kategorii juniorów rewelacyjnie spisał się Wojciech Pilarz, który został Mistrzem Polski w konkurencji K1 200m, w K1 500m był 2., a w K1 1000m 3. Zdobył tym samym komplet medali.

Dodajmy, że Wojtek tydzień wcześniej startował w Mistrzostwach Świata juniorów w rumuńskim Pitesti, gdzie w K4 500m zajął 7. miejsce, a w K2 1000m wygrał finał B.

Natomiast w kategorii juniorów młodszych Mistrzami Polski zostali: Dawid Janusz w K1 5000m, Julia Czech i Natalia Grzechnik w K2 3000m, Igor Drewniak i Jan Paszek w K2 5000m.

Oprócz tego, wszyscy wymienieni zawodnicy do swojego dorobku dorzucili jeszcze: Janusz srebro w K1 1000m, Drewniak-Paszek srebro w K2 1000m, Czech-Grzechnik brąz w K2 500m. Oliwier Kluka i Kacper Bąk zdobyli 8m w K2 5000m oraz 9m w finale K2 500m.

Podopiecznym trenera Jakuba Cebuli należą się ogromne gratulacje za pracę jaką włożyli w przygotowania do najważniejszego dla nich startu w sezonie, oraz zasłużony odpoczynek.