Wesele Czechowice-Dziedzice Wesele Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 25 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2172

Jakie napary ziołowe na lepszy sen?

Materiał partnera:

W dzisiejszych czasach coraz częściej pojawiają się u nas problemy z zasypianiem, bezsenność, a także częste wybudzanie się w nocy. To może być objaw stresu lub nieprawidłowej higieny snu. Wiele osób w takich sytuacjach zdecyduje się na zastosowanie leków lub suplementów diety, które mają za zadanie poprawić jakość snu. Jednak na początek warto wybrać nieco bardziej naturalny sposób, czyli napary ziołowe. Na lepszy i pełny sen sprawdzą się między innymi lawenda, rumianek, a także waleriana. Takie zioła możemy przyjmować w postaci domowych naparów lub tabletek ziołowych.

Co będzie skuteczniejsze, jakie napary najlepiej radzą sobie z bezsennością - poradnik od https://snoranplus.pl/.

Zioła na lepszy sen - jak radzić sobie z bezsennością

W obecnych czasach rośnie odsetek osób, które mają problemy ze snem. Niestety wśród badanych pojawiają się nie tylko dorośli, ale również dzieci. Problemy ze snem pojawiają się często u kobiet w ciąży i młodych mam, które niestety nie mogą przyjmować leków na sen. Może w ich przypadku skuteczne okażą się napary ziołowe. O bezsenności możemy powiedzieć sobie, że to nie tylko brak snu. Jest to dolegliwość, która dotyczy również osób, które mają problemy z zaśnięciem lub w nocy często się budzą i mają trudności z ponownym zaśnięciem. Niestety ta dolegliwość sprawia, że po przebudzeniu czujemy się zmęczeni i rozdrażnieni, a przez to pojawić się u nas mogą problemy z koncentracją. Za główną przyczynę bezsenności uznaje się stres.
Na bezsenność mogą cierpieć osoby, które pracują na noce zmiany, co doprowadza do całkowitego zaburzenia rytmu snu, a także czuwania. Problemy te mogą się również pojawić przy zaburzeniach psychicznych, u osób starszych, a także w przypadku spożywania narkotyków, dużej ilości alkoholu lub przy paleniu papierosów. U dzieci i kobiet w ciąży nie można stosować leków, tak więc pomocna może okazać się jedynie natura. Ziołowe napary mają skuteczne działanie i są bezpieczniejsze niż nie jeden preparat chemiczny.

Na sen - waleriana

Waleriana, która nazywana jest również kozłek lekarki, to zioło, które znane jest ze swoich licznych właściwości już od wieków. Nie bez przyczyny jest to roślina, którą tak często wykorzystuje się w medycynie naturalnej. Walerianę suszy się, by nie traciła ona swoich cennych właściwości leczniczych. Przez lata medycyna naturalna wykorzystywała tę roślinę do leczenia padaczki. Roślina ta działa tak skutecznie, ponieważ sprawia ona, że zmniejsza się aktywność ośrodkowego układu nerwowego. To sprawia, że po jej spożyciu czujemy się odprężeni i zmniejszy się uczucie stresu. Waleriana obecnie uznawana jest za jedno z ziół, które ma działanie uspokajające i może okazać się skuteczne w walce z bezsennością. Jednak działanie tej rośliny w przypadku problemów ze snem będzie skuteczne, jeżeli zaburzenia mają uwarunkowanie nerwowe. Mniej skuteczne okaże się jej stosownie w przypadku stanów lękowych. Warto również wiedzieć, że stosuje się ją jako środek rozkurczowy u kobiet, dzięki czemu może ona pomóc przy bolesnych miesiączkach. Ze względu na to, że większość wyciągów z waleriany jest zrobiona na bazie alkoholu nie powinno się ich podawać dzieciom i kobietom w ciąży. Wciągi z waleriany należy przyjmować od dwóch do trzech razy w ciągu doby. Ilość jest zależna od zapotrzebowania.

Rumianek na bezsenność

Rumianek to jedna z roślin leczniczych, która jest na doskonale znana. Jest to zioło, które w medycynie wykorzystywane jest do walczenia z wieloma dolegliwościami. To dzięki związkom i licznym olejkom eterycznym rumianek ma tak wiele właściwości leczniczych. Roślina ta może być wykorzystywana do walczenia z bezsennością. Jej zadaniem jest niwelowanie stresu i posiada ona działanie rozluźniające, a dzięki temu ułatwia nam ona zasypianie. Może być on wykorzystywany jako herbatka na sen dla maluchów, ponieważ rumianek ma właściwości przeciwzapalne i rozluźniające. To sprawia, że jest w pełni bezpieczny dla tych najmłodszych. Warto sięgnąć po napary z rumianku, kiedy pojawiają się podrażnienia dziąseł przy ząbkowaniu, a to również może być przyczyna bezsenności. Dodatkowo rumianek okazuje się skuteczny przy zapaleniu spojówek, a także przy innych alergiach u niemowląt.

Lawenda ułatwia zasypianie

Kwiaty lawendy bogate są w cenne olejki eteryczne, które wykorzystywane są w medycynie naturalnej. Olejek lawendowy ma działanie hamujące na układ nerwowy, a dzięki temu przyczynia się do łagodzenia stresu i może niwelować u nas napięcie, dzięki czemu skutecznie ułatwia zasypianie. Mieszanki z lawendą są często wykorzystywane jako napary na nerwice. Warto sięgać po suszoną lawendę w woreczku i umieścić ją w sypialni, dzięki czemu pomoże nam ona przespać całą noc. Lawenda jest wykorzystywana w medycynie, ponieważ ma ona silne działanie przeciwbólowe i antyseptyczne, a przez to można ją stosować jedynie u osób dorosłych. Napary z kwiatów lawendy należy pić tuż przez snem. Dzięki zawartych w nich olejkach eterycznych o złożonej budowie praca układu nerwowego zmniejszy się, a to sprawi, że poczujemy się senni i spokojni.