Wesele Czechowice-Dziedzice Wesele Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 19 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3744

Kandydaci na samorządowców założyli stowarzyszenie

W Czechowicach-Dziedzicach powołano stowarzyszenie "Twój Samorząd". Jego prezesem został Dariusz Czapiga, a składzie zarządu są Dariusz Piechaczek (kandydat w wyborach samorządowych na burmistrza), Sara Działach, Mateusz Hereda i Paweł Ryński (wszyscy to kandydaci na radnych z ramienia KWW Twój Samorząd).

Dariusz Czapiga i Dariusz Piechaczek
Dariusz Czapiga i Dariusz Piechaczek · fot.


- Przed wyborami samorządowymi w 2018 r., z inicjatywy min. mieszkańców Czechowic-Dziedzic, powołana została koalicja samorządowa "Twój Samorząd". Utworzyli ją ludzie młodzi, ambitni i kreatywni, którzy zapragnęli zmienić swoje miasto. Udział w wyborach samorządowych, który był dla nas dobrą lekcją samorządności i dzięki któremu nabraliśmy doświadczenia, utwierdził nas w przekonaniu, że mieszkańcy Czechowic-Dziedzic oczekują innej, przyjaznej i otwartej na problemy społeczeństwa lokalnej polityki. W związku z czym, postanowiliśmy kontynuować naszą społeczną aktywność i podjęliśmy decyzję o powołaniu do życia stowarzyszenia "Twój Samorząd", które będzie działało na rzecz mieszkańców gminy i z myślą o przyszłości Czechowic-Dziedzic - mówi prezes stowarzyszenia Dariusz Czapiga.

- Zapraszamy do współpracy mieszkańców Czechowic-Dziedzic, Ligoty, Zabrzega i Bronowa. Chcielibyśmy wspólnym działaniem sprawić, by nasze miasto dostało nowego impulsu i nowego spojrzenia na potrzeby społeczeństwa. Widzimy, że tkwi tutaj niewykorzystany potencjał i jest jeszcze wiele rzeczy do zrobienia. Jesteśmy przeciwni arogancji władzy, oraz tworzeniu sztucznych konfliktów i podziałów między mieszkańcami. W czasie trwania kampanii wyborczej, spotkałem się z wieloma niezauważalnymi dla włodarzy miasta problemami. Jestem przekonany, że w ramach działalności stowarzyszenia "Twój Samorząd", uda nam się zmienić ten stan rzeczy. Zachęcamy więc mieszkańców, do aktywnego zaangażowania się w swoje sprawy. Każdy może i powinien zmieniać swoje najbliższe otoczenie na lepsze - dodaje Dariusz Piechaczek i podkreśla, że cieszy się z powołania do życia stowarzyszenia i wierzy, że będziemy w stanie zarazić swoją aktywnością innych mieszkańców naszej gminy.

aka / czecho.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA