Wesele Czechowice-Dziedzice Wesele Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2714

Bezdomne zwierzęta w gminie. Wiele z nich czeka na adopcję i nowy dom

4 kwietnia obchodzony jest Dzień Zwierząt Bezdomnych. Tylko w Czechowicach-Dziedzicach rocznie przeprowadzonych jest ponad 300 interwencji związanych z błąkającymi się psami i kotami. Niestety wiele z nich nigdy nie trafia potem do opiekunów. Bardzo wnikliwą statystykę na ten temat przygotowała Fundacja "Mam Kota na Punkcie Psa".

Mam Kota na punkcie psa, kot, pies, schronisko
fot.


Powyższe statystyki wciąż pokazują jak ciężki jest los wielu pozbawionych właściwej opieki zwierząt. Fundacja przypomina, że cały czas można adoptować psy i koty. Na początku roku na nowy dom czekało blisko 100 z nich.

Czechowicka fundacja nie poprzestaje tylko na powyższych statystykach. Wskazuje również co robić, by zmniejszyć problem bezdomności zwierząt. Zaleca między innymi: znakowanie, kastrację lub sterylizację, a także pilnowanie. Najważniejszym przesłaniem zdaje się być jednak inny punkt - "Kochaj, nie porzucaj".

Fundacja Mam Kota na Punkcie Psa, Pies, Kot
fot.


Więcej informacji o Fundacji "Mam Kota na Punkcie Psa" znajdziecie na facebooku. Zachęcamy również do odwiedzin strony Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bielsku-Białej.

Dodajmy, że w serwisie zrzutka.pl z okazji dzisiejszego dnia fundacja przygotowała akcję dedykowaną pomocy bezdomnym zwierzętom z naszej gminy.

Oskar Piecuch / czecho.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA