Wesele Czechowice-Dziedzice Wesele Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 9 maja 2015
  • 10 maja 2015
  • wyświetleń: 2658

Od 1 maja za śmieci płacimy mniej

Od 1 maja w gminie Czechowice-Dziedzice obowiązują nowe stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Mniej, niż dotychczas - czyli 7,50 zł miesięcznie - płacą teraz ci, którzy swoje odpady zbierają w sposób selektywny. Natomiast tym, którzy nie segregują odpadów, miesięczna stawka za gospodarowanie odpadami została podwyższona (było 16 zł, teraz jest 20 zł za osobę).

Od dnia 1 maja 2015 roku opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynosi:
  • 7,50 zł za odpady zbierane w sposób selektywny,
  • 20 zł za odpady nie zbierane w sposób selektywny.


Wysokość nowej miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi określono zgodnie z informacją i indywidualnym wyliczeniem, które na adres każdego właściciela nieruchomości jest wysyłane w maju. Opłata winna być wnoszona na dotychczasowy indywidualny numer rachunku bankowego.

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które są odbierane od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, winny być uiszczane bez osobnego wezwania przez właścicieli nieruchomości w następujących terminach: za styczeń i luty - do 20 lutego, za marzec i kwiecień - do 20 kwietnia, za maj i czerwiec - do 20 czerwca, za lipiec i sierpień - do 20 sierpnia, za wrzesień i październik - do 20 października, za listopad i grudzień - do 15 grudnia.

Należy pamiętać, że opłaty należy uiszczać co dwa miesiące w wysokości dwukrotnej kwoty miesięcznej opłaty. Wpłat można również dokonywać gotówką w kasie Urzędu od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu - w poniedziałki, wtorki, środy w godzinach od 7:30-15:30, w czwartki od 7:30 do 17:30, w piątki od 7.30 do 13.30.

W przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć nową deklarację w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany.

W związku z powyższą zmianą stawek opłaty nie ma potrzeby składania nowej deklaracji.

aka / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA