Wiadomości

• 23 kwietnia 2024
  • 28 kwietnia 2024
  • wyświetleń: 7969

[WIDEO, FOTO] To był nie lada wyczyn. Czechowiczanka zwyciężyła w morderczym biegu!

To był nie lada wyczyn czechowiczanki! Agnieszka Wysocka z Czechowic-Dziedzic zwyciężyła w Biegu Kreta w kategorii kobiet - pokonała 377 kilometrów z czasem 81:46!

Agnieszka Wysocka podczas Biegu Kreta Hardcore 2024 · fot. Tomasz Wysocki Fotografia

Bieg Kreta na dystansie 377 kilometrów, w którym wystartowała Agnieszka Wysocka, rozpoczął się w środę 17 kwietnia. Czechowiczanka musiała przebiec cały Trójkąt Sudecki, czyli trasę Ślęża - Śnieżka - Śnieżnik - Ślęża, ze startem i metą w Sobótce. Przewyższenie wynosiło +12100 m, -12100 m.

Bieg Kreta Hardcore 2024 - trasa
Bieg Kreta Hardcore 2024 - trasa · fot. Klub Biegacza Sobótka

Agnieszka Wysocka dotarła na metę w nocy z soboty na niedzielę. Zajęła 1. miejsce wśród kobiet, a 5. w kategorii Open. Trzeba dodać, że przywilej startu w Biegu Kreta co roku ma tylko 10 osób, wybieranych spośród setek zgłoszeń z całej Polski. W tegorocznej edycji wydarzenia wystartowały 3 panie, a jedna z nich zrezygnowała na 30 km przed metą.

Loading...

Wynik czechowiczanki był drugim najlepszym wśród kobiet spośród wszystkich edycji biegu. Sukces nie byłby możliwy bez nieocenionego wsparcia - supporterami mieszkanki naszego miasta byli jej mąż Tomasz wysocki, Michał Kuśmierski i Patrycja Dettlaff. W niedzielny poranek na Agnieszkę Wysocką czekał w Czechowicach-Dziedzicach komitet powitalny.