• 3 lipca 2023
  • 10 lipca 2023
  • wyświetleń: 6699

Czechowicki kajakarz po startach na Mistrzostwach Świata

We włoskim Auronzo di Cadore odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów i U23. Wystartował w nich czechowicki kajakarz Wiktor Leszczyński.

Czechowicki kajakarz po pierwszych startach na Mistrzostwach Świata
Czechowicki kajakarz po pierwszych startach na Mistrzostwach Świata · fot. MKS Kajak Czechowice-Dziedzice

Wiktor Leszczyński wystartował w konkurencji K4 500m w osadzie z Igorem Komorowskim, Bartoszem Grabowskim i Mikołajem Walulikiem. W piątkowy poranek wystąpili w finale B - zajęli 6. miejsce.

Zawodnik MKS wystartował również w konkurencji K1 500m, w której uplasował się na 10. pozycji (1. miejsce w finale B).

- Teraz dwa dni odpoczynku i Wiktor wraz z Wojtkiem jadą na obóz do Bydgoszczy, aby szlifować formę przed Mistrzostwami Europy U23 i Mistrzostwami Świata Seniorów - poinformował MKS Kajak Czechowice-Dziedzice.

Przypomnijmy, czechowicki kajakarz Wiktor Leszczyński odebrał nominację do reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w sobotę, 1 lipca w COS OPO Wałcz.

Czechowicki kajakarz z nominacją na Mistrzostwa Świata!
Czechowicki kajakarz z nominacją na Mistrzostwa Świata! · fot. MKS Czechowice-Dziedzice