• 17 września 2012
  • wyświetleń: 1341

Udane starty tenisistek MKS

Bardzo udanie rozpoczęły sezon 2012/2013 tenisistki stołowe MKS-u.

W pierwszych turniejach kwalifikacyjnych uplasowały się na czołowych pozycjach list rankingowych województwa śląskiego.
W kategorii młodziczek Ania Kielar zajęła pierwsze miejsce, Monika Fołta -trzecie, Kinga Furtak -siódme.

W kategorii kadetów nasze młodziczki; Ania Kielar - 2 miejsce, Kinga Furtak - 10,a Monika Fołta-11 miejsce. Michał Pszonka w tej kategorii wiekowej zajął 4 miejsce. W kategorii juniorów: Joanna Blachura -8 miejsce, Justyna Kopeć -17-24

Do półfinałów do I Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego który odbędzie się w Korfantowie zakwalifikowali się: Ania Kielar -w kateg. młodzik i kadet, Monika Fołta - w kateg.młodzik,oraz Michał Pszonka - kateg. kadet. Kinga Furtak i Joanna Blachura-są rezerwowymi na ten turniej. Dodatkowo wymienione młodziczki będą reprezentowały województwo śląskie w krajowym półfinale Mini Olympic Games w Praszce.

Również sukcesem zakończyły się eliminacje do Śląskiej I Ligi Juniorek. MKS Czechowice - Dz wystawił 2 drużyny do turnieju eliminacyjnego, a zgodnie z regulaminem tylko 3 najlepsze mogły uzyskać awans ze swoich grup do 1 ligi juniorek. Pierwsza, bardziej doświadczona drużyna (Joasia Blachura, Justyna Kopeć, Ania Kielar) bez większych problemów uzyskała awans ustępując tylko MOSM Tychy, natomiast druga drużyna (Monika Fołta, Kinga Furtak, Kasia Kopeć) mająca w składzie nawet 10- latkę, w decydującym o awansie meczu z wielkimi emocjami pokonała MKS II Cieszyn 3:2.

Podsumowując eliminacje, wśród 10 drużyn zakwalifikowanych do 1 ligi juniorek, MKS będzie miał, aż dwa zespoły. Seniorki rozpoczęły drugoligowe gry od remisu u siebie 5:5 z KTS MOKSiR Zawadzkie. Komplety punktów po 2,5 zdobyły zaprawione w drugoligowych bojach Joanna Krzok i Weronika Gałuszka. Skład uzupełniały Joanna Blachura i Karolina Kłaptocz.

Seniorzy sezon ligowy rozpoczynają od meczy wyjazdowych. W Pucharze Polski z KS Wilchwy Wodzisław Śląski (wtorek 18.09), a pojedynek trzecioligowy z Gwarkiem w Ornontowicach(środa 19.09). Wszystkie mecze ligowe MKS rozgrywane będą na sali SP 3 Ligota, ul. Bory 2.

Sekcja tenisa stołowego MKS Czechowice-Dziedzice-finansowana jest z dotacji Urzędu Miasta.