• 11 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 1298

III liga zakończona: MKS czwarty

W środę 4 kwietnia odbyła się ostatnia kolejka III ligi tenisa stołowego mężczyzn. Tenisiści MKS Czechowice udali się na wyjazd do zajmującej 3. miejsce w tabeli Brennej. Przed meczem drużyny dzielił jeden punkt i w przypadku zwycięstwa- MKS zameldował by się na podium ligi jako beniaminek.

Mecz na niezbyt gościnnej hali w Brennej(troszkę zimno jak zawsze, kto był ten wie) rozpoczyna się pojedynkiem liderów zespołów. Mecz na wysokim poziomie wygrywa Czechowicki lider Paweł Wróbel. Już po losowaniu było wiadomo że para z pierwszego stołu Mazur, Ramenda będzie musiała dorzucić minimum jeden punkt, a najlepiej dwa, aby wygrać mecz.

Niestety w pierwszej kolejce spotkań nie udała się ta sztuka jak jednemu tak i drugiemu zawodnikowi z Czechowic. Blisko zwycięstwa był Mazur który po zaciętej walce przegrał w 5 secie na przewagi. Spokojnie wygrywa Swakoń i mamy 2:2. Deble to nietrafione ustawienie gospodarzy ,które niespodziewanie przyniosło nam 2 punkty. Bardzo dobry mecz rozegrała para Mazur/Ramenda która pokonała parę Ihas/Ihas 3:0! Mamy 4:2 dla MKS po deblach.

W obwodzie pozostaje mecz naszego lidera z najsłabszym zawodnikiem Brennej, remis już jest ,teraz trzeba w trójkę dołożyć jedno oczko i będzie upragnione zwycięstwo. Niestety po raz kolejny w tym sezonie zwycięstwo wymyka się z naszych rąk. Swakoń oraz Ramenda walczyli lecz przegrali po 3:1, a Mazur jak to Mazur prowadził cały mecz by w końcówce przegrać w piątym secie na przewagi.

Mecz zakończył się remisem 5:5 i to zespół górali z Brennej utrzymał 3 pozycje w tabeli. Muszę dodać że po takich 2 porażkach ,chyba najważniejszych w sezonie ,nie łatwo piszę się relację z meczu, wiec dlatego takie opóźnienie. Na podsumowanie sezonu przyjdzie jeszcze czas.

Końcowa tabela III ligi sezon 2011/2012 M-ce Nazwa klubu Ilość meczy Pkt. Małe pkt.
mecze o miejsce 1 - 8
1 KTS Lędziny 21 41 163:47
2 GKS Dąb Gaszowice 21 40 163:47
3 LKS Beskid Brenna 21 32 137:73
4 MKS Czechowice Dziedzice 21 31 136:74
5 MKS Sokół II Orzesze 21 26 112:98
6 LITS Anders Jedność II Żywiec 21 21 103:107
7 KS Naprzód II Borucin 21 16 86:124