• 4 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 4125

SP 3 Ligota na trzecim miejscu

27 marca w Ligocie rozegrano finałowe zawody województwa śląskiego w tenisie stołowym szkół podstawowych dziewcząt i chłopców.

Spośród ponad 1200 szkół podstawowych województwa, stawiło się 16 najlepszych drużyn wyłonionych w zawodach gminnych, powiatowych i rejonowych.

Rejon Bielsko - Biała w kategorii dziewcząt reprezentowały dziewczyny z SP 3 Ligota (Kopeć Kasia, Furtak Kinga, Fołta Monika, opiekun - Tomasz Szary), które zajęły III miejsce poprawiając ubiegłoroczne osiągnięcie. Warto dodać, że drużyna z Burzeja była najmłodszą ekipą zawodów finałowych. Mistrzem województwa śląskiego została Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Mysłowic.

Reprezentantki SP 3 Ligota na co dzień trenują w sekcji tenisa stołowego MKS Czechowice - Dz, finansowanej z dotacji UM Czechowice-Dziedzice.