• 15 marca 2012
  • wyświetleń: 1479

Kolejne zwycięstwa drużyn MKS

Miniony tydzień był bardzo owocny dla Czechowickich tenisistów stołowych.

Nasze panie zdominowały rozgrywki 3 ligi pokonując tym razem ULKS RUCH Pniów 10:0. Zespół męski MKS po wyjazdowym remisie z zespołem Żywca podejmował we własnej hali zespół z Orzesza który znajduję się na 5 pozycji w tabeli, tuż za zespołem MKS.

Przypomnijmy że spotkanie w pierwszej rundzie zakończyło się niespodziewanym "pogromem Orzesza" 9:1. Goście zapowiadali srogi rewanż. Warto zaznaczyć że zespół z Orzesza poprosił o rozegranie meczu w innym terminie niż w terminarzu ŚLZTS, gdyż nie mogli w tym terminie wystąpić w najmocniejszym składzie. Zespół MKS przyjął propozycję gości i mecz odbył się w piątek.

Okiem trenera (Paweł Mazur):

Goście w składzie : stół 1- Mrozik, Orszulik. Stół 2 Paździorny, Wycisło

Gospodarze w składzie: stół 1 Ramenda, Wróbel. Stół 2 Gryga, Swakoń, rezerwowy Mazur

Mecz rozpoczyna się fatalnie dla MKS, Mrozik po ładnej i wyrównanej grze pokonuje Ramende, natomiast walka punkt za punkt trwa na 2 stole gdzie Gryga okazuję się słabszy od Paździornego i mamy 2:0 dla Orzesza. To nie koniec falstartu Czechowic dość łatwo Swakoń Przegrywa dwa pierwsze sety z Wycisło i robi się niebezpiecznie.

Czyżby "wielki pogrom w Czechowicach"? Nic z tych rzeczy, Wróbel szybko pokonuję Orszulika i wszyscy dopingują Swakonia do bardziej ofensywnej gry. Dawid doprowadza do 5 seta gdzie od początku kontroluje sytuacje i pokonuję Wycisło 3:2. Mecze deblowe to popis gry pary Swakoń/Wróbel oraz pięciosetowa walka pary Ramenda/Mazur na szczęście wygrana na przewagi.

Następuje zmiana za Grygę wchodzi Mazur i w trzech setach pokonuje Wycisło. Na pierwszym stole Ramenda wygrywa z Orszulikiem i już wiadomo że komplet punktów zostaje w Czechowicach. Na koniec mamy 2 najbardziej widowiskowe i zacięte mecze tego wieczoru Wróbel pokonuje 3:1 jak Sam go nazywa "swojego lekarza" z czasów gdy występował w barwach drugoligowego AKS Mikołów, natomiast Swakoń przegrywając w decydującym secie z Paździornym 6:0 zdołał wygrać na przewagi po emocjonującej końcówce. Wynik końcowy 8:2 dla MKS Czechowice Dziedzice.

Również tenisistki stołowe nie zwalniają tempa. Wysokie zwycięstwa nad UKS Skoczów 9:1 i ULKS Pniów 10:0 umacniają je na pozycji lidera rozgrywek Cieszy dobra postawa młodych zawodniczek przed zbliżąjącymi się mistrzostwami Śląska w młodzieżowych kategoriach wiekowych. Piątoklasistka /młodziczka/ Kinga Furtak zdobyła dwa punkty w meczu ze Skoczowem, a kadetka Marzena Topór ustaliła wynik meczu z Pniowem. Pozostałymi punktami podzieliły się: Dagmara Chmielniak, Karolina Kłaptocz i Joanna Blachura.

Tabela po 18 seriach (mecze o miejsce 1 - 8)
1 KTS Lędziny 18 35 141:39
2 GKS Dąb Gaszowice 18 34 139:41
3 LKS Beskid Brenna 18 30 124:56
4 MKS Czechowice Dziedzice 18 29 126:54
5 MKS Sokół II Orzesze 18 23 96:84
6 LITS Anders Jedność II Żywiec 18 18 90:90
7 KS Naprzód II Borucin 18 16 78:102