• 25 lutego 2012
  • wyświetleń: 1266

Dobry początek MKS Czechowice

W środę 22 lutego rozpoczęła się 2 runda rozgrywek 3 ligi tenisa stołowego. Męski zespół MKS podejmował na własnym terenie Naprzód Borucin.

Goście w składzie Polsko-Czeskim- Dalibor, Buczyński, Rinka, Mrozek a gospodarze MKS Wróbel, Swakoń, Gryga, Mazur. Po pierwszej serii spotkań mamy 4:0 dla MKS najciekawsze mecze to pojedynki Polsko-Czeskie.

Wróbel tak samo jak na wyjeździe w Borucinie po pięknej ale chyba jednostronnej walce pokonuje Dlibora. Na 2 stole Mazur podejmuje Alfreda Rinke, czeskiego obrońcę. 2 pierwsze sety dla zawodnika MKS, w secie 3 walka na przewagi i wygrana Czecha, set 4 to już gra tylko do czeskiej bramki i zwycięstwo Mazura. Deble to kolejne 2 punkty dla MKS, na pierwszym stole pięciosetowa walka na korzyść Swakonia i Wróbla.

Na 2 stole pojedynek jak powiedzieli sympatyczni Czesi Banik Ostrava- Czechowice Dziedzice. Szybkie 3:0 dla MKS po dobrej grze Mazura i Grygi. Ostatnia kolejka spotkań to pewne wygrane Wróbla i Mazura, pięciosetowa walka Grygi z Rinką na korzyść zawodnik MKS oraz porażka Swakonia z Dalibore. Wynik końcowy to 9:1 dla MKS Czechowice-Dziedzice.

Również tenisistki stołowe rozpoczęły bezproblemowo rundę rewanżową, wygrywając z AZS Zawiercie 9:1 i zdecydowanie prowadzą w tabeli III ligi.