• 9 grudnia 2011
  • wyświetleń: 2115

Zwycięstwo i awans kadetek MKS

W Lipowej zawodniczki MKS Czechowice-Dziedzice rozegrały mecz 9 kolejki ligi kadetek. Mecz z ostatnim w tabeli GUKS Sukces Lipowa miał być spacerkiem. Z różnych względów na mecz nie mogło pojechać kilka zawodniczek, mimo to nasz zespół był faworytem tego spotkania.

Początek spotkania w wykonaniu obu zespołów był bardzo słaby. Wiele nieskutecznych akcji i niecelnych rzutów z obu stron przełożyło się na wynik 1 kwarty, w której oba zespoły zdobyły zaledwie 12 punktów, a nasz zespół przegrywał 4:8. W drugiej kwarcie nasz zespół zagrał koncertowo wygrywając ją aż 19:1. Niestety dobra obrona własnego kosza spowodowała, że nasze czołowe zawodniczki Stefania Seniow i Katarzyna Tomaszczyk szybko złapały po 4 przewinienia. Trener chcą oszczędzić je na końcówkę spotkania zaczął rotować składem.

Zwycięstwo i awans kadetek MKS · fot. taurus / klub czecho.pl

Zmienniczki zagrały poprawnie zarówno w obronie i ataku dzięki czemu 3 odsłona spotkania również należała do naszego zespołu, która wygrały 14:10. W ostatniej kwarcie na parkiet powróciła wyjściowa piątka, która dobiła przeciwnika aplikując przeciwniczkom 24 punkty tracąc zaledwie 4. W rezultacie nasz zespół outsidera grupy 61:23.

Zwycięstwo okazało się na tyle cenne, że na kolejkę przed końcem 1 etapu rozgrywek zapewniło koszykarkom udział w grupie mistrzowskiej rozgrywek kadetek. Ostatnie spotkanie 1 etapu nasz zespół rozegra u siebie 13 grudnia z liderem rozgrywek KS JAS-FBG Sosnowiec.