• 26 kwietnia 2011
  • wyświetleń: 3502

Koszykarki w finale wojewódzkim

20 kwietnia zapisał się złotymi zgłoskami w historii czechowickiego basketu. Zawodniczki Gimnazjum Publicznego nr 2 trenujące w MKS Czechowice-Dziedzice awansowały do finału wojewódzkiego w koszykówce dziewcząt!

Przepustką do zawodów półfinałowych były zawody rejonowe, które odbyły się 25 marca. Czechowiczanki pokonały w nich między innymi gospodarza turnieju, silną drużynę z Twardorzeczki i zostały mistrzyniami Podbeskidzia.

Koszykarki w finale wojewódzkim · fot. taurus / klub czecho.pl

W słoneczne przedpołudnie 20 kwietnia do Czechowic-Dziedzic przyjechali mistrzowie rejonów wodzisławskiego, rybnickiego i raciborskiego. W wyniku losowania przed rozpoczęciem turnieju los skojarzył czechowicki zespół z Gimnazjum z Rudnika a Gimnazjum nr 2 z Wodzisławia z Gimnazjum nr 2 z Rybnika. Trzeba przyznać, że losowanie ułożyło się szczęśliwie, gdyż zawodniczki z Rudnika, znacznie odstawały od pozostałych drużyn wzrostem i umiejętnościami.

W pierwszym meczu podopieczne Iren y Danielczyk rozbiły drużynę z Rudnika 84:3 i finale rozgrywek spotkały się z rówieśniczkami z Rybnika, które wcześniej pokonały drużynę z Wodzisławia Śląskiego 25:19.

W meczu o 3 miejsce gimnazjalistki z Wodzisławia pokonały zawodniczki z Rudnika 64:11 i to właśnie one stanęły na najniższym stopniu podium. W starciu decydującym o awansie do finału wojewódzkiego czechowiczanki pokonały po zaciętej walce drużynę z Rybnika 28:24 i to właśnie one powalczą 4 maja w Dąbrowie Górniczej o miano najlepszej drużyny w województwie śląskim.

Warto zaznaczyć, że sekcja koszykówki działa dopiero kilka miesięcy, ale dzięki ciężkiej pracy trenerów (Ireny Danielczyk i Mariusza Kocura) oraz zawodniczek udało się pokonać faworyzowane zespoły i osiągnąć tak znaczący sukces.

Czechowicką drużynę tworzą: Karolina Zuber, Agnieszka Staszek, Stefania Seniow, Kamila Przemyk, Dorota Czarniecka, Justyna Hałas, Agnieszka Troć, Katarzyna Tomaszczyk, Honorata Sapota, Claudia Baran, Zuzann a Klarman, Angelika Pazur.