czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2009
  • wyświetleń: 3345

Straż Miejska w silniejszym składzie

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście, zwiększona została obsada kadrowa Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach o dodatkowych 8 etatów. Ta niewątpliwie korzystna dla mieszkańców zmiana, pozwoli dopilnować strażnikom miejskim porządku na naszych ulicach przez 24 godziny na dobę, przez pełne siedem dni w tygodniu.

W piątek, 14 sierpnia w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach Burmistrz Marian Błachut w towarzystwie Komendanta Straży Miejskiej Mirosława Janko, Kierowników Straży Miejskiej Leszka Czopka i Zbigniewa Karpety wręczył nowym aplikantom, wśród których jest 5 mężczyzn i 3 kobiety, nominację na Strażników Miejskich. W ten sposób skład etatowy został uzupełniony. W chwili obecnej trzydziestu dwóch strażników czuwa nad bezpieczeństwem i porządkiem w naszym mieście.

Aplikanci w osobach Beata Staroń, Rafał Mrzygłód, Sylwia Karpeta, Anna Guzy, Amadeusz Giza, Krzysztof Gałuszka, Grzegorz Fajkis, Marcin Biber otrzymali również upoważnienia do nakładania grzywien w drodze mandatu karnego oraz świadectwa ukończenia kursu w stopniu podstawowym na strażnika miejskiego.

- Funkcja strażnika miejskiego jest funkcją odpowiedzialną. Patrolujecie ulice, czuwacie nad bezpieczeństwem mieszkańców naszej gminy, kontrolujecie ruch drogowy. Gdy zachodzi potrzeba, pomagacie ludziom dotkniętym nieszczęściem – pożarem, nawałnicą, podtopieniami. Jesteście obecni wszędzie tam, gdzie zagrożone jest mienie, bezpieczeństwo, zdrowie i życie obywatela. Wasza służba wymaga ogromnego zaangażowania, bywa że narażacie własne zdrowie i życie. Jestem przekonany, że również społeczeństwo naszego miasta zauważy i doceni Wasz trud w utrzymaniu porządku i ładu. Składam Wam życzenia satysfakcji z pełnionej trudnej i odpowiedzialnej służby, zdrowia i wszelkiej pomyślności - powiedział do aplikantów Burmistrz Marian Błachut.

- We wrześniu, mieszkańcy będą mogli zauważyć na ulicach naszego miasta patrole rowerowe, dzięki którym strażnicy będą bardziej dostępni dla społeczeństwa. Na rowerach mogą wjechać do parku, na osiedla, ludzie mogą bezpośrednio z nimi porozmawiać i opowiedzieć o swoich spostrzeżeniach dotyczących bezpieczeństwa w mieście – zapowiedział komendant Straży Miejskiej inż. Mirosława Janko.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.