• 29 października 2019
  • wyświetleń: 2511

Kolejna porażka Rotuza Bronów, kolejna na własne życzenie

Rotuz przegrywa w Wilamowicach 0:3, kończąc tym samy rundę jesienną na 6 pozycji tabeli Bielskiej A-Klasy. Runda ta był nierówna w wykonaniu ekipy z Bronowa, zespołowi brakowało właściwego rytmu, koncentracji i skuteczności... Na domiar złego, był to ostatni mecz Witolda Szczepanik w roli trenera Bronowskiej drużyny. Dodajmy, że były już trener drużyny z Bronowa pozostanie jej czynnym zawodnikiem.

Uczniowski Klub Sportowy Rotuz Bronów
Kolejna porażka Rotuza Bronów, kolejna na własne życzenie.

Rotuz wyszedł na mecz niezwykle zmotywowany, morale na pewno były podniesione po zwycięstwie w Międzyrzeczu i to w dobrym stylu. Dodatkowo każdy zdawał sobie sprawę że zwycięstwo w Wilamowicach, dało by 3 miejsce na półmetku sezonu. Tym bardziej każdy chciał wygrać ze względu na ogłoszoną decyzję trenera o rezygnacji z prowadzenia drużyny, 3 punkty miały być podziękowaniem za dotychczasową współpracę.

Pierwsza połowa pokazała że Rotuz rzeczywiście chciał i mógł wygrać to spotkanie, pokazała że zespół jest wystarczająco zdeterminowany aby godnie pożegnać trenera. Niestety chęci i zaangażowanie to za mało aby zdobyć gole. Mimo że przyjezdni prowadzili grę i przeważali w pierwszej połowie, to kompletnie nie przekładało się na sytuacje bramkowe. Wszystko zmieniło się diametralnie po zmianie stron, gdy celnie zza szesnastki uderzył gracz gospodarzy a piłka wpadła do bramki Rotuza. Drużyna gości nie zdołała się podnieść po tym niespodziewanym ciosie, gdy od razu nadszedł nokaut w postaci 2 bramki dla Wilamowiczanki, po kuriozalnym błędzie Bronowskiej defensywy. Od tego czasu Rotuz nie zrobił praktycznie nic, aby wrócić do walki o zwycięstwo. Mimo dobrych fragmentów, czasem nawet ogromnej optycznej przewagi, goście nie potrafili w żaden sposób zagrozić bramce rywala. Gospodarze kontrolowali przebieg wydarzeń, skupiając się na umiejętnym bronieniu, wyprowadzając przy tym groźne kontry, z których jedna zakończyła się zdobyciem trzeciej bramki. Mecz od tego momentu został całkowicie "zabity", a obie ekipy czekały tylko na końcowy gwizdek.

Wynik nie uległ zmianie, dzięki czemu to Wilamowiczanka spędzi przerwę zimową na 3 pozycji w tabeli a Rotuz zostanie na 6 miejscu, licząc że na wiosnę uda się ustabilizować formę i wrócić do walki o czołowe pozycje.

LKS Wilamowiczanka Wilamowice : UKS Rotuz Bronów 3:0

Skład Rotuza: Caputa S., Wronka, Bieńko, Kubica (83' Iskrzycki), Szczelina P. (37'Szczelina A.), Świerkot, Papkoj (60' Szczepanik), Cyroń (51' Sosna P.), Gomółka, Dzida, Miszczak (83' Gaszczyk)