czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

 • 12 marca 2019
 • wyświetleń: 201

Wózek widłowy terenowy? Idealny na budowy!

Materiał reklamowy partnera:

Przemysł budowlany rozwija się błyskawicznie. Z roku na rok powstaje coraz więcej nowych inwestycji - zarówno bloków mieszkalnych, jak i wielkoformatowych powierzchni sklepowych i magazynowych oraz biur. Coraz częściej fachowcy zaopatrują się w profesjonalny sprzęt, który znacząco ułatwia wykonywanie prac budowlanych i podnosi efektywność działań. Jednym z tego rodzaju urządzeń jest wózek widłowy terenowy.

silnet


Wózek widłowy terenowy - czym jest?Wózek widłowy terenowy to wyjątkowy rodzaj wózka jezdniowego podnośnikowego. Czym różni się od tradycyjnych widlaków? Przede wszystkim:
 • parametrami;
 • wydajnością;
 • możliwością poruszania się nie tylko po płaskim terenie.


Co oznacza to w praktyce? Wózki widłowe terenowe są pojazdami o napędzie spalinowym, przez co znajdują zastosowanie głównie w pracach na całkowicie otwartym terenie. Pod tym względem, najbardziej zbliżone są do widlaków spalinowych. Jednak są od nich znacznie bardziej wydajne i funkcjonalne.

Większość wózków terenowych wyposażonych jest w napęd na 4 koła oraz duże bieżniki opon, co znacząco ułatwia im poruszanie się po wyboistym czy grząskim gruncie. Pojazdy te z łatwością pokonują także wszelkiego rodzaju wzniesienia. To właśnie swoim niezwykłym umiejętnościom pokonywania przeszkód, wynikającym m.in z dobrej przyczepności, zawdzięczają swój przydomek "terenowe".

Ponadto, wózki widłowe terenowe posiadają duży udźwig maksymalny - w zależności od modelu, nawet do 8-10 ton - dzięki czemu z powodzeniem nadają się do wymagających prac związanych z transportem.

silnet


Dlaczego wózki widłowe terenowe idealnie sprawdzają się na budowach?Po części udało już odpowiedzieć się na powyższe pytanie. Wózki terenowe posiadają wiele cech, dzięki którym idealnie sprawdzają się w pracach na budowach i są chętnie wybierane przez przedsiębiorców. Głównie dzięki temu, że:

 • wózki terenowe z łatwością poruszają się także po nierównym gruncie - plac budowy czy wyburzeniowy nie stanowi dla nich żadnej przeszkody. Twarde i solidne opony poradzą sobie z przejazdem po gruzie, a napęd na 4 koła umożliwi przejazd przez grząski i podmokły teren. Jest to bardzo wygodne i przydatne, gdyż zadbanie o utwardzone powierzchnie i podjazdy na terenie, gdzie prowadzone są budowy zwykle jest po prostu niemożliwe;
 • pojazdy tego typu są uniwersalne, a dzięki dodatkowemu osprzętowi również wielofunkcyjne. Nie jest tajemnicą, iż zamiana wideł na łyżkę w wózku widłowym całkowicie zmienia jego charakter. Tak samo jest w przypadku wózków widłowych terenowych, które dzięki wymiennemu osprzętowi zyskują wiele dodatkowych umiejętności - takich jak chociażby transport sypkich ładunków - w tym nie tylko piasku, czy żwiru ale także np. gruzu czy ziemi;
 • dzięki wielofunkcyjności, są w stanie zastąpić nawet kilka urządzeń, co sprawia, że zakup wózka widłowego terenowego jest opłacalny a jego koszt zwraca się w niedługim czasie;
 • posiadają duży udźwig, dzięki czemu praca na nich jest znacznie szybsza i wydajniejsza, niż na mniejszych widlakach;
 • wózki widłowe terenowe nadają się do pracy nawet w trudnych warunkach pogodowych - takich jak deszcz czy mróz. Dzięki specjalnym zabezpieczeniom i osłonom silnika a także zabudowanej kabinie operatora praca z wykorzystaniem tych urządzeń może odbywać się bez względu na zmienne warunki pogodowe, dzięki czemu nie są generowane zbędne przestoje.


silnet


Przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na zakup wózków widłowych terenowych wraz z osprzętem, które dają im możliwość jednocześnie: oszczędności, jak i kompleksowej obsługi klientów.

Gdzie jeszcze wykorzystuje się wózki widłowe terenowe?Wózki widłowe terenowe są wykorzystywane nie tylko na placach budowy. Równie często swoje zastosowanie znajdują także w innych wymagających branżach, gdzie liczy się duży udźwig oraz solidna konstrukcja sprzętu. Mowa tu przede wszystkim o:

 • pracy w tartakach - gdzie wózki terenowe doskonale sprawdzają się przy transporcie zarówno długim pni, jak i ładunków z deskami przeznaczonych do dalszego transportu;
 • portach rybackich - w których jako sztaplarki zajmują się rozładunkiem oraz dalszym załadunkiem;
 • armii - gdzie wózki terenowe wykorzystuje się w operacjach transportu bliskiego oraz logistyki wojskowej. A także na potrzeby budowy oraz utrzymania baz i magazynów wojskowych;
 • rolnictwie - jest to drugi, zaraz po budownictwie, duży sektor gospodarki, gdzie idealnie sprawdzają się wózki widłowe terenowe. Zarówno przy okazji transportowania zbiorów, jak i podczas składowania, czy przewożenia skrzynek do dalszego transportu.


W rolnictwie równie często wykorzystuje się osprzęt do wózków widłowych, dzięki któremu można z łatwością przetransportować zarówno worki typu big bag, jak i sypkie materiały - jak np. siano czy zboża.

silnet


Ile kosztują wózki widłowe terenowe?Jako, że wózki terenowe są sprzętem bardziej zaawansowanym niż tradycyjne widlaki, ich cena jest także wyższa. Jak w przypadku każdego tego typu urządzenia, koszt zakupu opiera się na kilku podstawowych parametrach, takich jak:

 • marka pojazdu;
 • konkretny model urządzenia;
 • atrybuty: maksymalna wysokość podnoszenia, maksymalny udźwig oraz prędkość poruszania się z i bez ładunku;
 • moc silnika;
 • dodatkowy osprzęt i wyposażenie.


A przede wszystkim oczywiście od stanu wózka - czy jest to pojazd nowy czy używany. Ceny wózków widłowych terenowych rozpoczynają się od kwoty ok. 120 tysięcy złotych, co warto podkreślić - w przypadku wózków używanych niejednokrotnie można znaleźć urządzenie nawet o połowę tańsze!

Podsumowaniesilnet


Wózki widłowe terenowe są wydajnym i wielofunkcyjnym sprzętem, który znajduje swoje zastosowanie w wielu branżach. Wykorzystując je z powodzeniem w budownictwie, gdzie sprawdzają się ze względu na swoje wyjątkowe możliwości, zdecydowanie można usprawnić swoją codzienną pracę, przyśpieszyć wykonywanie czynności transportowych , a tym samym - pomnażać zyski.

Szukasz wydajnych i solidnych wózków terenowych? Sprawdź jeden z największych w Polsce składów wózków widłowych - kliknij tutaj!