Wesele Czechowice-Dziedzice Wesele Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 5 stycznia 2019
  • wyświetleń: 1835

W 2019 roku tylko jedna niedziela handlowa w miesiącu. Są wyjątki

Wraz z początkiem nowego roku czekają nas zmiany w ustawie o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni. Zakupy będzie można robić tylko w ostatnią niedzielę miesiąca - a nie jak do tej pory, w pierwszą i ostatnią.

Oprócz ostatniej niedzieli w miesiącu, zakaz handlu nie będzie obowiązywał również - tak jak było to w roku 2018 - w kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia oraz w niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy.

W Sejmie trwają również prace nad projektem nowelizacji ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni, którego celem jest uporządkowanie i uściślenie niektórych zapisów, a także wprowadzenie kilku istotnych zmian. Chodzi m.in. o to, że sprzedaż wyrobów tytoniowych - jako przeważająca działalność - nie będzie powodem do wyłączenia spod zakazu handlu.

handel
Niedziele wolne od handlu w 2019 roku · fot.

ab / czecho.pl

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

REKLAMA