czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 11 października 2018
  • wyświetleń: 2775

Kwesta na terenie cmentarza. Pieniądze na remont kościelnej wieży

1 listopada na terenie cmentarzy parafialnego i komunalnego przy ulicy Kopernika w Czechowicach-Dziedzicach odbędzie się kwesta. Pieniądze ze zbiórki zostaną przekazane na konto funduszu remontowego wieży kościelnej kościoła Św. Katarzyny.

Kościół świętej Katarzyny, religia
Kościół świętej Katarzyny w Czechowicach-Dziedzicach · fot.


Przy parafii pw. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Czechowicach-Dziedzicach zawiązał się Społeczny Komitet powołany w celu przeprowadzenia w dniu 1 listopada 2018 r. zbiórki publicznej na terenie cmentarzy w Czechowicach-Dziedzicach ul. Kopernika.

Celem zbiórki jest zebranie i przekazanie środków finansowych na konto funduszu remontowego wieży kościelnej zabytkowego kościoła p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej.

- Ten budynek sakralny wymaga niezwłocznego remontu. Od dłuższego już czasu zbieramy fundusze na remont, jednak jest to "kropla w morzu potrzeb". Nasza Parafia "matka", ma kilka młodych parafii "córek". Z tego powodu w przeszłości została okrojona terytorialnie, skutkiem czego obecnie ma niewielkie możliwości finansowe. Szukamy zatem także innych możliwych rozwiązań. Kwestowanie wydaje się wiec także dobrym rozwiązaniem. Zbiórkę chcemy przeprowadzić w sposób tradycyjny - do puszek, ale także z zastosowaniem najnowszych rozwiązań - poprzez terminal płatniczy - informuje komitet.

ab / czecho.pl

REKLAMA

Reklama

Komentarze

Przypominamy, że do niedzieli do godz. 21:00 obowiązuje cisza wyborcza.