Aleksandra Piotrowska - doktor psychologii, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego. Konsultant dla rodziców i nauczycieli z zakresu rozwoju i wychowania dziecka. Społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka i Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Współpracuje jako ekspert ze stacjami telewizyjnymi i radiowymi. Autorka licznych publikacji naukowych i popularyzatorskich, m. in. książek "Jak wychować szczęśliwe dziecko" i "Nastolatki pod lupą".
Mariola Gosławska - Absolwentka Wydziału Pedagogiki Uniwersytetu Warszawskiego, studiów podyplomowych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, Studium Oficerskiego w Wyższej Szkole Oficerskiej w Szczytnie, a także Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie zorganizowanego przez Centrum Szkoleń i Psychoedukacji Instytutu Psychologii Zdrowia PTP. Ma na koncie ponad 32-letni staż pracy w policji, ostatnio na stanowisku Naczelnika Wydziału ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji.
Związana jest także z Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie Niebieska Linia Instytutu Psychologii Zdrowia PTP od 2008 r. Jest współautorką licznych kampanii, programów profilaktycznych, edukacyjnych skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych.
Bożena Borowiec - Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Katowicach, Pełnomocnik Zarządu Województwa śląskiego ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Piotr Adamski - Prezes Stowarzyszenia Producentów i Dziennikarzy Radiowych, szef ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł.
Adresatami tego wydarzenia są: dyrektorzy szkół, nauczyciele, pedagodzy, psycholodzy, wychowawcy, kuratorzy, prokuratorzy, pracownicy socjalni, policjanci, pracownicy służby zdrowia, osoby duchowne, rodzice, opiekunowie. Wszyscy, którym nie jest obojętny los młodych ludzi, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą.
Uczestnictwo w Konferencji jest nieodpłatne, wymagane jest jednak wcześniejsze zgłoszenie, za pomocą formularza zgłoszeniowego - do pobrania. Koszt szkolenia pokrywa Gmina Czechowice Dziedzice, w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zgłoszenia na Konferencję przyjmuje Biuro ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom (tel. 32 214-71-61; 32 214-71-77, adres e-mail: ppu@um.czechowice-dziedzice.pl), w nieprzekraczalnym terminie do 2.10.2018r.
aka / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl