czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 3 marca 2018
  • 15 marca 2018
  • wyświetleń: 771

Turniej wiedzy pożarniczej - w marcu gminne eliminacje w Zabrzegu

21 marca o 9.00 w sali strażnicy OSP Zabrzeg przy ul. Tadeusza Gazdy 3 przeprowadzone zostaną kolejne gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom", organizowane przez Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Czechowicach-Dziedzicach.

straż pożarna, zawody, MOSiR, stadion
Zawody Sportowo-Pożarnicze na stadionie MOSiRu. · fot.


Tradycyjnie już patronat nad turniejem objął Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, a gospodarzem eliminacji w tym roku będzie Ochotnicza Straż Pożarna Zabrzeg.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

W eliminacjach gminnych turnieju może uczestniczyć młodzież szkolna z terenu Gminy Czechowice-Dziedzice w trzech grupach:
  • I grupa - uczniowie klas I - VI szkół podstawowych,
  • II grupa - uczniowie szkół podstawowych klas VII - VIII oraz gimnazjum klasy II i III,
  • III grupa - uczniowie szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych.


Uczestnicy eliminacji będą walczyli o prawo reprezentowania Gminy Czechowice-Dziedzice, w poszczególnych grupach, na eliminacjach powiatowych i możliwość uczestniczenia w kolejnych szczeblach tego turnieju (eliminacje wojewódzkie i centralne). Eliminacje gminne wyłonią po jednym uczestniku w każdej grupie do udziału w eliminacjach powiatowych.

- Zachęcamy młodzież szkolną naszej gminy do licznego udziału w eliminacjach, a chętnych prosimy zgłaszać telefonicznie do Komendanta Gminnego OSP w Czechowicach-Dziedzicach na nr tel. 509-656-775 do dnia 17 marca. Szczegółowe informacje dotyczące turnieju można uzyskać w lokalnej jednostce OSP - mówią organizatorzy.

Zwracają się również z prośbą do grona pedagogicznego szkół naszej gminy o popularyzację tego zagadnienia wśród młodzieży szkolnej i zachęcanie jej do udziału w turnieju.

aka / czecho.pl, źródło: www.um.czechowice-dziedzice.pl

REKLAMA

Komentarze