• 29 listopada 2017
  • wyświetleń: 4510

[ZDJĘCIA] XX Andrzejkowy Turniej Taroków w Zabrzegu

W Zabrzegu spotkali się miłośnicy gry w taroki na kolejnym, XX Międzynarodowym Turnieju Andrzejkowym.

Organizatorzy podkreślają, że w tym roku to okrągła dwudziestka, a więc mały jubileusz tych rozgrywek. Nie było jednak fanfar i wielkich przemówień, ale jak co roku na sali rozgrywek panowała miła, sportowa atmosfera i dobry humor.

Tegoroczne zawody otworzył prezes Stowarzyszenia "Przyjazny Zabrzeg" Jacek Cieciak, życząc uczestnikom dobrych wyników w turnieju. O pierwsze miejsce rywalizowało 56 zawodników, pierwsze miejsce przypadło w tym roku Tadeuszowi Skrudlikowi z Kóz, drugie miejsce wywalczył Vaclav Jurcik z republiki Czeskiej, a trzeci był Stanisław Benek z Zabrzega.

Dyplomy i puchary zwycięzcom wręczyli: Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, wraz z radnym Krzysztofem Jarczokiem i sołtysem Zabrzega Andrzejem Puskarczykiem.

Organizatorem rozgrywek było Stowarzyszenie "Przyjazny Zabrzeg" a puchary i dyplomy ufundowane zostały przez Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach. Turniej odbył się pod patronatem Burmistrza Czechowic-Dziedzic.