czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach czecho.pl

medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Wiadomości

  • 9 kwietnia 2017
  • 3 maja 2017
  • wyświetleń: 3726

W czerwcu odbędzie się I Bieg Charytatywny w gminie Bestwina

W sobotę, 10 czerwca po raz pierwszy w gminie Bestwina odbędzie się Bieg Charytatywny. Odbywać się on odbędzie się na dwóch dystansach. Start na dłuższej trasie - 10 km planowany jest o godzinie 10.00, natomiast start na dystansie 3,5 km (bieg rodzinny) planowany jest o godzinie 10.20.

Mapka z trasy biegu głównego na dystansie 10km
Mapka z trasy biegu głównego na dystansie 10 km


10 czerwca tradycyjnie organizowany jest w Janowicach Rodzinny Rajd Rowerowy i I Bieg Charytatywny odbywać się będzie w tym samym miejscu. Początek Rajdu Rowerowego przewidziany jest po zakończeniu Biegu, więc można wziąć udział w obu imprezach. Został założony profil Biegu na Facebooku. Głównymi organizatorami imprezy są: gmina Bestwina, Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Janowicach.

Mapka z trasy biegu rodzinnego na dystansie 3,5 km
Mapka z trasy biegu rodzinnego na dystansie 3,5 km


Całość środków zebranych podczas imprezy zostanie przekazana na leczenie Kubusia. Jakub to 11-letnie dziecko autystyczne. Nie mówi. Jedyny kontakt z Kubą jest przez komputer podczas pisania w edytorze tekstów z panią wychowawczynią. Brał udział w terapii Tomatisa. Uczęszcza na zajęcia integracji sensorycznej, w których chętnie bierze udział. Po tych zajęciach widać pozytywną zmianę w zachowaniu Jakuba. Uwielbia spędzać czas w basenie. Kuba jest dzieckiem wymagającym stałej opieki, ponieważ nie radzi sobie z codziennymi czynnościami i nie jest samodzielny. Jest pod stałą opieką logopedy i psychologa.

bieg charytatywny dla Kubusia
Całość środków zebranych podczas imprezy zostanie przekazana na leczenie Kubusia. · fot.

BM / czecho.pl, źródło: gminabestwina.info

Reklama

LINKI MODUŁ 1

LINKI MODUŁ 2

Komentarze