• 6 lipca 2016
  • wyświetleń: 4154

Janusz, Kulig i Morawski - kajakarze MKS - najlepsi na Śląsku!

2 lipca w Katowicach odbyły się Mistrzostwa Śląska w kajakarstwie klasycznym. W regatach brało udział 9 klubów, a zawodnicy rywalizowali na dystansie 500m. Kajakarze MKS-u czterokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium, wygrywając indywidualnie w swoich konkurencjach.

Mistrzostwa Śląska w kajakarstwie klasycznym - 02.07.2016 · fot. MKS Kajak Czechowice-Dziedzice

Byli to: Dawid Janusz K1 młodzików, Adrian Kulig K1 juniorów młodszych oraz Piotr Morawski K1 juniorów. Na koniec po złoto sięgnęła sztafeta juniorów 4 x 200m w składzie: Piotr Morawski, Dawid Byrdek, Sławomir Chmielewski, Dominik Starowicz.

Medale srebrne zdobyli: Grzechnik Natalia i Kupczewska Wioletta K2 dziewczynek, Gola Jakub C1 seniorów, Janusz Dawid i Paszek Jan K2 młodzików, Byrdek Kacper MK1 chłopców, rocznik 2007.

Na najniższym stopniu podium stanęli: Drewniak Igor K1 młodzików, Byrdek Dawid K1 juniorów, Brandys Sandra K1 młodziczek, Grzechnik Natalia MK1 dziewczynek, Morawski Piotr i Starowicz Dominik K2 juniorów i seniorów, Brandys Sandra i Ligenza Laura K2 młodziczek, Grzechnik Kacper MK1 chłopców, rocznik 2006 oraz Grzegorz Dzienia K1 weteranów.

Na wyróżnienie zasługują także nasi najmłodsi zawodnicy, którzy po dzielnej walce zajęli miejsca tuż za podium, a byli to: Stanoch Patryk IV m, Brunowski Sebastian V m. Oboje startowali w kategorii chłopców z rocznika 2007. W sumie zdobyliśmy 16 medali. Serdecznie gratulujemy.

***

Udane rozpoczęcie wakacji młodych kajakarzy!

Wakacje rozpoczęliśmy od startu w Mistrzostwach Miasta Opola, z których każdy nasz zawodnik przywiózł medal. Łącznie zdobyliśmy ich 12.

Na dystansie 500m najlepsi w swoich kategoriach byli: Natalia Grzechnik K1 dziewczynek, Kacper Grzechnik K1 chłopców, Dawid Janusz K1 młodzików, Sandra Brandys K1 młodziczek, Kacper Grzechnik i Kacper Bąk K2 chłopców, Igor Drewniak i Jan Paszek K2 młodzików.

Drugie miejsca zajęli: Igor Drewniak K1 młodzików, Kacper Byrdek i Patryk Stanoch K2 chłopców, Sławomir Chmielewski K1 juniorów i seniorów

Brązowe medale zdobyli: Wioletta Kupczewska K1 dziewczynek, Kacper Bąk K1 chłopców, Sławek Chmielewski K1 bieg australijski.