• 10 sierpnia 2015
  • wyświetleń: 3429

Złote Mistrzostwa kajakarzy

W miniony weekend na torze regatowym Brdyujście w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów młodszych w kajakarstwie klasycznym. Znakomicie zaprezentowali się kajakarze czechowickiego MKS-u zdobywając łącznie 4 medale: 1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy.

Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów młodszych w kajakarstwie - 8-9.08.2015 · fot. MKS Kajak Czechowice-Dziedzice

Na najwyższym stopniu podium stanęli Adrian Kulig i Dawid Byrdek w konkurencji K-2 5000m juniorów młodszych. Kulig indywidualnie na 500m zajął 8. miejsce w finale, a Byrdek wraz z Piotrem Morawskim w K-2 1000m uplasowali się na 7. pozycji. Na duże uznanie zasługuje Morawski Piotr, który w konkurencji K-1 5000m od startu objął prowadzenie, niestety przeciwnik uszkodził mu ster w kajaku. Mimo to Piotr wykazał się dużą wolą walki, gdyż podpłynął do brzegu, naprawił ster i kontynuował wyścig zajmując ostatecznie 15. miejsce.

Wśród Juniorów bardzo dobrze spisali się kanadyjkarze: Jakub Gola zajął dwukrotnie 2. miejsce w C-1 1000m, oraz C-2 1000m wraz z Mateuszem Borgiełem, zaś w C-1 500m po wyrównanej walce ostatecznie uplasował się na 4. pozycji. Mateusz Borgieł oprócz srebra w C-2 zdobył brązowy medal w C-1 5000m, a także zajął 4. miejsce w C-1 1000m. Kajakarz Dominik Starowicz zajął 9. miejsce w finale K-1 200m. Przed naszymi zawodnikami jeszcze jedna ważna impreza 15-16.08 Długodystansowe Mistrzostwa Polski w Ostródzie.