• 26 czerwca 2015
  • 9 lipca 2015
  • wyświetleń: 6391

Puchar im. Smolarka w Czechowicach

Na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach w ubiegłym tygodniu rozgrywany był Turniej finałowy o Puchar im. Włodzimierza Smolarka, uznawany za Mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej rocznika 2001. Osiem ekip poszczególnych Związków Piłki Nożnej rywalizowało w dwóch grupach.

Puchar im. Smolarka w Czechowicach - 07.2015 · fot. MRKS Czechowice-Dziedzice

W minioną niedzielę na stadionie MOSiR w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się mecze o trzecie i pierwsze miejsce Turnieju im. Włodzimierza Smolarka, który uznawany jest za Mistrzostwa Polski w kategorii wiekowej rocznika 2001. Z końcowego triumfu cieszyli się młodzi piłkarze reprezentujący Mazowiecki ZPN, którzy w finałowym pojedynku pokonali 2:0 (0:0) rówieśników z Dolnośląskiego ZPN. W spotkaniu o brązowy medal skromną wygraną 1:0 (0:0) odnieśli zawodnicy Pomorskiego ZPN toczący rywalizację z ekipą Łódzkiego ZPN.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Piotr Zalewski (Łódzki ZPN), najlepszym strzelcem turnieju został Maciej Rosołek (Mazowiecki ZPN), zaś najlepszym zawodnikiem turnieju został Sebastian Taranek (Dolnośląski ZPN).

Podczas finałowego dnia na obiekcie MOSiR-u nie zabrakło kilku znanych i cenionych postaci krajowego futbolu, a obecni byli m.in. prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Rudolf Bugdoł, wiceprezes ŚLZPN Henryk Kula, wiceprezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej Sławomir Trybek, czy też prezes BOZPN Czesław Biskup. Z lokalnych władz zmagania młodych adeptów piłki nożnej oglądali i nagrody wręczali burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, wiceburmistrz Czechowic-Dziedzic Maciej Kołoczek oraz przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny. Wśród gości na trybunie zasiadł także prezes TS Podbeskidzie Bielsko-Biała Wojciech Borecki.

Z rąk organizatorów wszystkie drużyny otrzymały w niedzielę pamiątkowe puchary, medale, dyplomy, a także piłki. Dodatkowymi statuetkami uhonorowani zostali ponadto najlepszy bramkarz, strzelec i zawodnik turnieju.

Klub MRKS Czechowice-Dziedzice był jednym z organizatorów oraz gospodarzem turnieju, którego faza grupowa rozgrywana była także na stadionie Rekordu w Bielsku-Białej i GOSiR w Wilkowicach.